I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny i pierwszy jego okres zwany Adwentem, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych codziennie (oprócz niedziel) o godz. 700. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Niech także nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.
 2. W środę (4.XII.) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Przygotują nas one do świąt Bożego Narodzenia oraz przyjęcia w naszej Parafii relikwii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Jej rodziców, które nastąpi w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi o. Mariusz Wójtowicz – karmelita. Plan rekolekcji: środa, czwartek i piątek Msze św. z nauką: dla dorosłych: o godz. 800,1100 i 1700; dla dzieci o 1530; dla młodzieży o 1900. Spowiedź w czwartek. Zaproszeni księża będą spowiadać już pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. (oprócz godz. 800 – tu spowiadać będą tylko miejscowi księża). Nie odkładajmy spowiedzi na czas przedświąteczny. Piątek, to dzień odpustowy w naszej parafii. Suma o godz. 1100Ofiary, które w czwartek i piątek złożymy na tacę, zwyczajowo będą formą naszej materialnej rekompensaty za posługę o. rekolekcjoniście, który będzie z nami jeszcze w następną niedzielę.
 3. W czwartek po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie młodzieży klas VIII wraz z rodzicami w sprawie rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania.
 4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Z racji rekolekcji odwiedzimy naszych I-piątkowych podopiecznych w następny piątek (13.XII). Również tego dnia ze świąteczną posługą sakramentalną udamy się do chorych i sędziwych naszej Parafii, którzy z przyczyn od siebie niezależnych, nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.
 5. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 730. Potem różaniec. Na godz. 1700 zapraszamy małżeństwa na wspólną modlitwę w ich intencji. Natomiast o godz. 1900 w ramach cyklu „Śpiewaj przy Farnej” młodzież poprowadzi modlitewne czuwanie.
 6. Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie Mszy św. o godz. 1300 dla chętnych ślubowanie Duchowej Adopcji dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 1700 nastąpi wprowadzenie do świątyni relikwii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Jej Rodziców. To także Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy modlić się i wspierać materialnie naszych uciemiężonych braci w wierze.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kościół w ramach tacy inwestycyjnej. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za wspierających remont kościoła.
 8. Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Włodarczykowi z ul. Gośniewskiej za usunięcie drzew z parafialnej posesji.
 9. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (wykaz sprzętu w gablocie)). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przykościelnym w prawym jego rogu (naprzeciwko dzwonnicy) 4 i 5.XII. do godz.1430, kiedy to nastąpi odbiór zebranego sprzętu. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Orionistki.
 10. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 11. Wszystkim życzymy wielu łask oraz głębokiego przeżycia rekolekcji i czasu adwentu.