I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Wchodzimy w pierwszy jego okres zwany Adwentem, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Z uwagą wpatrujmy się w Maryję – najpiękniejszy wzór adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela, którą podczas Mszy Św. będzie symbolizowała zapalona świeca roratnia. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych codziennie (oprócz niedziel) o godz. 700. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

Niech także nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.

2. We wtorek (4.XII.) rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Dadzą nam one możliwość duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Włączmy się w ich nurt i nie zmarnujmy szansy. Rekolekcje prowadzić będzie ks. dr Piotr Kroczek – profesor Uniwersytetu Jana Pawła II i Kościelny Inspektor Danych Osobowych. Plan rekolekcji jest następujący:

wtorek, środa i czwartek:

dla dorosłych o godz. 800, 1100 i 1700; dla dzieci o 1530; dla młodzieży o 1900.

Spowiedź w czwartek. Zaproszeni księża będą spowiadać już pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. (oprócz godz. 800 – tu spowiadać będą tylko miejscowi księża). Nie odkładajmy spowiedzi na czas przedświąteczny.

Czwartek, to dzień odpustowy w naszej parafii. Suma o godz. 1100.

Ofiary, które w czwartek złożymy na tacę, zwyczajowo będą formą naszej materialnej rekompensaty ks. rekolekcjoniście za jego posługę.

Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie i przy wejściu do kościoła.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 1900 spotkanie młodzieży klas VIII wraz z rodzicami w sprawie rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Odwiedzimy w tym dniu ze świąteczną posługą sakramentalną chorych i sędziwych naszej Parafii, którzy z przyczyn od siebie niezależnych, nie mogą przybyć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.

4. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700.

5. Za tydzień Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy modlić się i wspierać materialnie naszych braci na Wschodzie uciemiężonych w wierze.

6. Pragniemy poinformować i ostrzec, że w ostatnim czasie uaktywniła się w naszej okolicy (także i w Warce) pewna wspólnota, która powołując się na Pismo św., podejmuje tzw. działalność ewangelizacyjną. Otóż ta wspólnota nie ma nic wspólnego z Kościołem Katolickim a jej doktryna jest od katolickiej odległa.

7. W przyszła niedzielę przy kościele kawiarenka, przygotowana przez dzieci i młodzież naszej Parafii wraz z rodzicami. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie zimowiska. Będą także rozprowadzane świece wigilijne Caritas.

8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kościół w ramach tacy inwestycyjnej jak również i za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego tygodnia na tablicach ogłoszeń. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za wspierających remont kościoła.

9. Jest do nabycia prasa katolicka, w której m.in.: o Adwencie, o współczesnych męczennikach, o ekologii, . Zachęcamy do lektury.

10. Wszystkim życzymy wielu łask i głębokiego przeżycia rekolekcji i czasu adwentu.