I Niedziela Adwentu – 29. listopada 2020 r.

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
 2. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 3. W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane będą Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na ograniczenia liczby uczestników liturgii nie możemy zapraszać do licznego udziału w roratach w kościele, ale warto choć raz w Adwencie w nich uczestniczyć.
 4. Podobną zachętę kierujemy do dzieci (szczególnie przygotowujących się do I Komunii Świętej), nawet jeśli nie będą mogły uczestniczyć wprost we Mszy św. mogą skorzystać z tegorocznego programu roratniego. Przybliża on tajemnicę Mszy Świętej i może pomóc rodzinom w przeżywaniu wyjątkowego w tym roku Adwentu. Zapalanie swoich lampionów w domu, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu ewangelii pozwoli wytworzyć domową atmosferę Adwentu. Pomocą może być też serwis roratni na stronie Małego Gościa, w nim także informacje o transmisjach rorat, audycjach, czy zadaniach. Najlepiej gdyby to rodzice określili formę roratniego zaangażowania swoich dzieci, my chętnie przekażemy im plansze i obrazki do rozdawania dzieciom w kolejnych dniach w domach zamiast w kościele (plansze i obrazki można odbierać w zakrystii).
 5. Zaplanowane od czwartku do soboty rekolekcje adwentowe również mogą się odbywać tylko przy ograniczonej liczbie uczestników. Dlatego Msza św. o godz. 11.00 będzie także transmitowana w internecie. W tych dniach porządek mszy jest następujący: godz. 8.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie będzie jednego dnia spowiedzi ani księży spowiedników z innych parafii. Możliwość spowiedzi będzie każdego dnia pół godziny przed Mszą i w czasie Mszy świętych. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. proboszcz.
 6. W sobotę, w ostatnim dniu rekolekcji – odpust parafialny – przeniesiony z II niedzieli Adwentu, z którą w tym roku pokryło się wspomnienie św. Mikołaja.
 7. Ze względu na rekolekcje, chorych i starszych odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo w drugim tygodniu w piątek i sobotę.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. To także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie i przewidziana jest zbiórka do puszek na ten cel.
 10. Plan dalszego roznoszenia przez pana organistę poświęconych opłatków:
  30.11.2020 (poniedziałek) od godz. 9.00 – u. Bielańska, Baczyńskiego, Reymonta, od godz. 18.00 – os. 35-lecia, blok nr 1 i 2
  01.12.2020 (wtorek) od godz. 9.00 – ul. Gośniewska bez bloków, od godz. 18.00 – bloki ul. Fabryczna 7 i 7a
  02.12.2020 (środa) od godz. 11.00 – ul. Wichradzka, Tuwima, od godz. 18.00 – bloki przy Browarze (ul. Gośniewska)
  03.12.2020 (czwartek) od godz. 13.00 – ul. Wysockiego bez bloków, Mostowa, Farna
  04.12.2020 (piątek) od godz. 13.00 – ul. Solec, Wąwóz, Nowy Zjazd
  05.12.2020 (sobota) od godz. 13.00 – ul. Nowakowskiego
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela a w niej między innymi propozycja szczególnych rekolekcji projekt ODDANIE33 z dołączoną płytą. Z kolei do Gościa Niedzielnego dołączony został kalendarz na przyszły rok z wizerunkami świętych. Adwentowy nr Małego Gościa także z płytą z piosenkami Magdy Anioł i piosenką roratnią „Kiedyś wino i chleb”.

W dobrze rozpoczętym nowym roku liturgicznym życzymy głębokiego przeżywania Adwentu przygotowującego nas na przyjście Chrystusa.