I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Wchodzimy w pierwszy jego okres zwany Adwentem, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Z uwagą wpatrujmy się w Maryję – najpiękniejszy wzór adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela, którą podczas Mszy Św. będzie symbolizowała zapalona świeca roratnia. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych codziennie (oprócz niedziel) o godz. 700. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

Niech także nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.

Dziś także rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Dadzą nam one możliwość duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Włączmy się w ich nurt i nie zmarnujmy szansy. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Maciej Szeszko – salwatorianin. Plan rekolekcji jest następujący:

Dziś porządek niedzielny. Jutro, we wtorek i w środę:

dla dorosłych o godz. 800, 1100 i 1700; dla dzieci o 1530; dla młodzieży o 1900.

Spowiedź w środę. Zaproszeni księża będą spowiadać już godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. (oprócz godz. 800 – tu spowiadać będą tylko miejscowi księża). Nie odkładajmy spowiedzi na czas przedświąteczny.

Środa, to dzień odpustowy w naszej parafii. Suma o godz. 1100.

Ofiary, które w środę złożymy na tacę, zwyczajowo będą formą naszej materialnej rekompensaty ks. rekolekcjoniście za jego posługę.

Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie i przy wejściu do kościoła.

  1. Dziś o godz. 1700 przybędzie do naszej Parafii Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  2. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. Z racji uroczystości post w tym dniu nie obowiązuje.
  3. Za tydzień Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy modlić się i wspierać materialnie naszych uciemiężonych braci w wierze na Wschodzie.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 1800 w ramach cyklu „Śpiewaj przy Farnej” adwentowe uwielbienie poprowadzi zespół „MNS – Mały Squad” z W-wy. Zapraszamy wraz z Dworkiem na Długiej.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kościół w ramach tacy inwestycyjnej jak również i za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego tygodnia wywieszona jest na tablicach ogłoszeń. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za wspierających remont kościoła. Pragniemy zauważyć, że jesteśmy w trakcie montażu zewnętrznego oświetlenia kościoła.
  6. Dziękujemy ZUK-owi za odśnieżenie parkingu parafialnego przy kościele.
  7. 12-letni Igor, którego wspieraliśmy w ubiegła niedzielę, składa tą drogą, wraz z rodzicami i bratem, serdeczne podziękowanie nauczycielom, uczniom i rodzicom z klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 2, wszystkim ludziom dobrej woli za życzliwość i materialne wsparcie w wysokości 7036,90 zł, które przybliżają go do spełnienia skrytych i zarazem skromnych nadziei. Cała treść podziękowania na tablicy ogłoszeń.
  8. W kiosku jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.
  9. Wszystkim życzymy wielu łask i głębokiego przeżycia rekolekcji i czasu adwentu.