I Niedziela Wielkiego Postu – 21. lutego 2021 r.

  1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.
  2. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  3. Dzisiaj w godzinach 10.00 – 14.00 przed bramą naszego kościoła będzie działała kawiarenka. Zachęcamy do zakupu domowych wypieków i lokalnych produktów. Całkowity dochód zbierany będzie do puszek na dalsze leczenie Dominika Wojdalskiego, który ponownie walczy z nawrotem białaczki. Więcej informacji na stronie internetowej www.siepomaga.pl/dominik-wojdalski
  4. W ubiegłą niedzielę w zbiórce krwi wzięło udział 68 osób i zebrano 38 litrów krwi.
  5. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie i Msza św. dla drugiej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców (dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 B, C, D).
  6. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Ks. Piotr zaprasza wszystkich parafian młodych i starszych na spotkanie ze Słowem Bożym. W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele będzie najpierw katecheza – wprowadzenie tekst ewangelii, następnie medytacja przed Najświętszym Sakramentem. Spotkania te rozpoczniemy w środę 24 lutego. Trzeba wziąć ze sobą Nowy Testament i coś do notowania.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

Życzymy dobrej niedzieli, niech Pan Bóg prowadzi nas przez czas Wielkiego Postu i wspiera w wypełnianiu postanowień.