II Niedziela Wielkiego Postu – 28. lutego 2021 r.

 1. Druga niedziela Wielkiego Postu jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy jej hasło: „Żyjmy Eucharystią”. Odnawiamy w sobie świadomość, że Eucharystia prowadzi nas do świata. Ogarniamy serdeczną modlitwą 1883 misjonarki i misjonarzy w dalekiej Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz Ameryce Łacińskiej. W ramach dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes prowadzona jest dziś zbiórka ofiar do puszek.
 2. W przyszłą niedzielę 7 marca o godz. 15.00 spotkanie i Msza św. dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców (dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 A.).
 3. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele spotkanie ze Słowem Bożym – Lectio divina – wprowadzenie tekst ewangelii, następnie medytacja przed Najświętszym Sakramentem. Trzeba mieć ze sobą Nowy Testament i coś do notowania.
 5. W najbliższą środę przypada rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na pasterza Archidiecezji (3 marca), a w czwartek dzień jego imienin. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Arcybiskupa.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tylko w pierwszy piątek miesiąca.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.00.
 8. W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.30. Po niej różaniec fatimski.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
 10. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
 11. W związku z wielkopostnym dniem skupienia kapłanów w najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 12. W piątek 19 marca o godz. 19.30 w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która może zmienić Twoje życie. To wyjątkowy sposób przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy: uczestnicy pokonują w nocy trasę o długości 40 km, modląc się i rozważając Mękę Jezusa Chrystusa. Zapisy na stronie www.edk.org.pl, przy zapisie należy wybrać rejon Warka.
 13. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz jej działalności. Więcej informacji na ulotkach i w gablocie przed kościołem.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

Życzymy dobrego niedzielnego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa w dniu Pańskim.