II Niedziela Zwykła – 17. stycznia 2021 r.

 1. Dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych w Warce za odśnieżenie parkingu przed kościołem.
 2. Dziś XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15)
 3. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc.
 4. W piątek 22 stycznia 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W naszym kościele wieczorna Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów Powstania Styczniowego poprzedzona zostanie rysem historycznym. Transmisja Mszy św. będzie dostępna na parafialnym kanale FB.
 5. W przyszłą niedzielę 24 stycznia przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Chorwacją. W odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.
 6. Dziękujemy za obecność na Mszach św. w ramach kolędowych spotkań z parafianami, za wspólną modlitwę i także za składane ofiary. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest w intencji rodzin zamieszkujących poszczególne wioski i ulice. Przed Mszą Świętą można składać kartki z konkretnymi intencjami, w których mamy się modlić. Porządek spotkań kolędowych w najbliższym tygodniu:
  18.01. poniedziałek – ul. Wichradzka, Tuwima, Nowakowskiego, Reymonta, Baczyńskiego
  19.01. wtorek – ul. Fabryczna 7, 7a i domy jedn.
  20.01. środa – ul. Polna bl. 25 i 31 i domy jedn.
  21.01. czwartek – ul. Mickiewicza, Zawadzkiego, Słowackiego, Broniewskiego, Prusa, Sienkiewicza, Gałczyńskiego, Krasińskiego
  23.01. sobota – ul. Bielańska, Lotników
  Jeśli komuś będzie zależało na tradycyjnych odwiedzinach księdza w domu, będą one możliwe po bezpośrednim zgłoszeniu i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
 7. Od lutego wznowione zostaną Msze św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Ze względu na obowiązujące ograniczenia pierwsza grupa będzie miała spotkanie i Mszę św. w drugą niedzielę miesiąca (dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 A), a druga grupa w trzecią niedzielę miesiąca (dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa B, C i D).
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Niedziela. W obu tygodnikach m.in. artykuły o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Życzymy dobrego przeżycia niedzieli i błogosławieństwa Bożego.