III Niedziela Wielkiego Postu – 7. marca 2021 r.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej.
  2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
  3. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie i Msza św. dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców (dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 A). Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie dla drugiej grupy (pozostali).
  4. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele spotkanie ze Słowem Bożym – Lectio divina – wprowadzenie w tekst ewangelii, następnie medytacja przed Najświętszym Sakramentem. Warto mieć ze sobą Nowy Testament i coś do notowania.
  6. W sobotę 13 marca przypada ósma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
  7. Drugie spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę 14 marca o godz. 18.15 w kościele.
  8. Pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, dlatego Archidiecezja Warszawska przygotowała je w formie online. Oddzielnie zostały przygotowane rekolekcje dla poszczególnych klas szkoły podstawowej, liceum i technikum oraz studentów. Wszystkie rekolekcje składają się z trzech odcinków i można je oglądać na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej. Linki będą także przekazywane uczniom przez katechetów.
  9. W piątek 19 marca o godz. 19.30 w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która może zmienić Twoje życie. To wyjątkowy sposób przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy: uczestnicy pokonują w nocy trasę o długości 40 km, modląc się i rozważając Mękę Jezusa Chrystusa. Zapisy na stronie www.edk.org.pl, przy zapisie należy wybrać rejon Warka.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość. Jest także dodatkowe wydanie Gościa Extra poświęcone w całości św. Józefowi w cenie 9 zł.

Życzymy dobrego czasu świętowania i niedzielnego odpoczynku.