III Niedziela Zwykła – 24. stycznia 2021 r.

 1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego, przypomina wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie (…) jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” (z Listu papieża Franciszka, którym ustanawia Niedzielę Słowa Bożego).
 2. Dziś Dzień Solidarności z Chorwacją. Modlimy się w intencji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi i po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek.
 3. We wtorek obchodzimy XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim.
 4. Dziękujemy za obecność na Mszach św. w ramach kolędowych spotkań z parafianami, za wspólną modlitwę i także za składane ofiary. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest w intencji rodzin zamieszkujących poszczególne wioski i ulice. Przed Mszą Świętą można składać kartki z konkretnymi intencjami, w których mamy się modlić. Porządek spotkań kolędowych w najbliższym tygodniu:
  25.01. poniedziałek – ul. ul. Bat. Chłopskich, Sadowa, Warszawska i Warszawska 28
  26.01. wtorek – ul. Grójecka, Różana, Puławska, Filtrowa
  27.01. środa – ul. Spółdzielcza bl. I, Spółdzielcza 1a
  28.01. czwartek – ul. Wójtowska jedn., Wójtowska bl. 12, 14 i 16
  29.01. piątek – ul. Wysockiego jedn., os. Wysockiego bl. 1-4
  30.01. sobota – os. Wysockiego bl. 5-7
  Jeśli komuś zależy na tradycyjnych odwiedzinach księdza w domu, są one możliwe po bezpośrednim zgłoszeniu i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
 5. Od lutego wznowione zostaną Msze św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Ze względu na obowiązujące ograniczenia pierwsza grupa będzie miała spotkanie i Mszę św. w drugą niedzielę miesiąca (dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 A), a druga grupa w trzecią niedzielę miesiąca (dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa B, C i D).
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Niedziela oraz nowy numer Małego Gościa.

Życzymy dobrego przeżycia niedzieli i błogosławieństwa Bożego.