IV Niedziela Adwentu – 20. grudnia 2020 r.

 1. W czwartek wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia przez wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  O godz. 7.00 ostatnia Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  Pasterka czyli Msza św. w nocy o godz. 22.00 oraz o godz. 24.00. Prosimy o zachowywanie ograniczeń sanitarnych odnośnie ilości osób mogących przebywać w kościele. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki.
 2. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.30, 11.30, 13.00 i 17.00.
 3. W sobotę (drugi dzień świąt Bożego Narodzenia) święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny.
 4. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Wizyta duszpasterska czyli kolęda najbezpieczniej może się odbywać w formie nadzwyczajnej, czyli na zasadzie zaproszenia parafian z poszczególnych rejonów w kolejne wyznaczone dni na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji. Jeśli komuś będzie bardzo zależało na tradycyjnych odwiedzinach księdza w domu, będą one możliwe po zgłoszeniu i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Czas kolędy rozpoczniemy po Nowym Roku.
 6. Możliwość spowiedzi w dni powszednie jeszcze przed świętami pół godziny przed mszą św.
 7. Trwają nowe zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Kandydatami są uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej i starsi, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela i Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym dodatek z modlitwami na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej. Dla dzieci grudniowy nr Małego Przewodnika Katolickiego i Małego Gościa. Przyszłotygodniowe świąteczne wydanie tygodników z dodatkami w cenie 10 zł.

Życzymy pokoju i Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni Adwentu.