IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

 

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Prośmy Pana, by nie zabrakło świętych i gorliwych głosicieli Ewangelii.

2. Dziś rozpoczyna się wizytacja kanoniczna naszej Parafii. W imieniu naszego biskupa ordynariusza Ks. Kardynała Kazimierza Nycza przeprowadzi ją Ksiądz Biskup Michał Janocha. Dostojny Gość przybędzie do naszej Parafii o godz. 930. O 1130 odprawi Mszę św., wysłucha sprawozdań zespołów parafialnych a po Mszy św. udzieli błogosławieństwa małym dzieciom i matkom w stanie błogosławionym. O godz. 1600 Ks. Biskup nawiedzi nowy cmentarz, gdzie wraz ze zgromadzonymi wiernymi będzie modlił się za zmarłych. Będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 1700 i w nabożeństwie majowym.

W poniedziałek Ks. Biskup sprawdzi dokumenty parafialne, dokona przeglądu gospodarczego obiektów parafialnych i nawiedzi instytucje na terenie Parafii.

3. W poniedziałek (13.V.) 102 rocznica Objawień Fatimskich. Z tej racji o godz. 1830 wyruszy z kościoła M.B. Szkaplerznej procesja różańcowa i ulicami miasta przejdzie do naszego kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego w kościele.

4. W czwartek liturgiczna Uroczystość Św. Andrzeja Boboli patrona Polski i warszawskiej metropolii. Msze św. jak w dzień powszedni.

5. W przyszłą niedzielę (19.V.) o godz. 1130 w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Trzydzieści dziewięcioro dzieci po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Eucharystii. Polecamy modlitwie dzieci i ich bliskich.

Spowiedź dzieci w piątek od godz. 1600

Dla rodziców i bliskich spowiedź w czwartek od 1700 do 2000.

6. W kolejną niedzielę (26.V.) podczas Mszy św. o godz. 930 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą obchodzić swoją uroczystość rocznicową. Próba generalna dla tych dzieci w środę (22.V.) o godz. 1530.

Spowiedź w piątek 24.V: od godz.1600 – szkoła nr 1, od godz. 1800 – szkoła nr 2.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dziękujemy także za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego tygodnia na tablicach ogłoszeń. Wszystkich wspierających remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

8. Apelujemy do rodziców by mieli baczenie na to, co robią ich pociechy na terenie przykościelnym. Po notorycznym rozrzucaniu kamieni po trawie i chodniku z opaski odwadniającej kościół , przyszła kolej na malowanie kamiennych cokołów i zewnętrznych ścian. To co „stworzyły” biegające wokół kościoła dzieci w czasie Mszy św. o godz. 1700 w ubiegłą niedzielę, dwóch pracowników konserwacji zabytków musiało usuwać przez cały dzień. To znaczny koszt. Dobrze, że się udało usunąć zniszczenia.

9. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

10. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.