IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

 1. Zaproszenie naszego Arcybiskupa: Drodzy Diecezjanie. We wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5 rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 1700w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na tę uroczystość i do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Św. Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię

Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

 1. Jutro rozpoczną się rekolekcje szkolne.

Dla szkoły podstawowej i gimnazjum spotkania rekolekcyjne w kościele:

– uczniowie gimnazjum i klas VI i VII w poniedziałek i wtorek o godz. 830

– uczniowie klas I – V w poniedziałek i wtorek o godz. 1000

Spowiedź i wspólna Msza św. na zakończenie rekolekcji w środę o godz. 830.

– dla uczniów szkół ponadpodstawowych spotkania rekolekcyjne w szkołach.

Spowiedź i wspólna Msza św. na zakończenie rekolekcji w środę o godz. 1000.

Polecamy modlitwie to ewangelizacyjne dzieło.

 1. W środę po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców dzieci I-komunijnych.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne i trwać będą do wtorku włącznie. Prowadzić je będzie ks. Radosław Kacprzak z Radomia. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, abyśmy mogli skorzystać z tego czasu łaski. Szczegółowy plan rekolekcji na tablicach ogłoszeń.
 3. W piątek (23.III.) udamy się z posługą sakramentalną do chorych i sędziwych w naszej Parafii. Prosimy o zgłaszanie ich adresów.
 4. „Dworek na Długiej” organizuje konkurs plastyczny na palmę wielkanocną, którego rozstrzygnięcie nastąpi w naszym kościele w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 1130. Regulamin konkursu na plakatach.
 5. W kruchcie kościoła można obejrzeć wystawę poświęconą pamięci pięciu błogosławionych męczenników salezjańskich.
 6. Powstające w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka pamiątek związanych z papieżem i prymasem. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dziękujemy także za ofiary imienne. Lista ofiarodawców na tablicach ogłoszeń. Wszystkich wspierających remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej.
 8. Dziękujemy członkom KŻR św. Zofii, Rycerstwu Niepokalanej oraz indywidualnym ofiarodawcom, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. w intencji Ofiarodawców odprawiona będzie w Wigilię Wielkanocną (Wielką Sobotę ).
 9. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego i głębokich przeżyć czasu Wielkiego Postu.