IV Niedziela Wielkiego Postu – 14. marca 2021 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej. Zebrane zostało 6492 zł. Dziękujemy także za ofiary imienne. Ostatni ofiarodawcy wymienieni są na tablicy ogłoszeń. Wszystkie osoby wspierające remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zebrane z Murowanki oraz za ofiary składane indywidualnie.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie i Msza św. dla drugiej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców (dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 B, C, D).
  Drugie spotkanie dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania także dzisiaj o godz. 18.15 w kościele.
 4. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W środy Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele spotkanie ze Słowem Bożym – Lectio divina – wprowadzenie w tekst ewangelii, następnie medytacja przed Najświętszym Sakramentem. Warto mieć ze sobą Nowy Testament i coś do notowania.
 6. W piątek 19 marca uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta rozpoczyna ustanowiony przez papieża Franciszka Rok Rodziny.
 7. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dniach od 19 do 25 marca 2021 r. Broszurę z rozważaniami będzie można otrzymać w parafii od czwartku.
 8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej lub prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach.
 9. W piątek 19 marca o godz. 19.30 w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy pokonują w nocy trasę o długości 40 km, modląc się i rozważając Mękę Jezusa Chrystusa. Zapisy na stronie www.edk.org.pl, przy zapisie należy wybrać rejon Warka.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Walkiewicz. W poniedziałek i wtorek msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Msze św. o godz. 11.00 będą transmitowane w internecie na parafialnym kanale FB: www.facebook.com/parafiaswmikolajawwarce. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość. W Niedzieli obrazek z wizerunkiem Opiekuna Świętej Rodziny i modlitwą odmawianą przez papieża Franciszka. W zwyczajnym wydaniu Gościa Niedzielnego jako dodatek – magnes z wizerunkiem św. Józefa. Jest także specjalne 100-stronicowe wydanie Gościa Extra poświęcone w całości św. Józefowi w cenie 9 zł.

Życzymy radosnego przeżywania niedzieli i błogosławieństwa Bożego.