Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa) – 14 kwietnia 2019 r.

  1. Dziękujemy tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli w wielkopostnych rekolekcjach. Cieszy nas liczne przystąpienie do sakramentu pokuty.

  2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej – zwaną także Palmową – rozpoczynamy Wielki Tydzień, który przez poszczególne dni będzie nas wprowadzać w treść zbawczych wydarzeń.

Wielki Czwartek – Msza św. Krzyżma, odprawiana w katedrze przez biskupa i kapłanów całej diecezji, zakończy okres Wielkiego Postu i rozpocznie tzw. Triduum Paschalne. Podczas tej Mszy św. biskup poświęci oleje, które potem przez cały rok będą używane w diecezji do sprawowania sakramentów św. W porze popołudniowej we wszystkich kościołach odprawiana jest jedyna w tym dniu uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa, oraz ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Początek liturgii w naszym kościele o godz. 1800. Adoracja do 2200.

Wielki Piątek – dzień, w którym umarł Chrystus. Jest to dzień wielkiej żałoby Kościoła – jedyny w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. W porze popołudniowej sprawowana jest liturgia, osnuta wokół tematyki krzyża. Obowiązuje post ścisły. Ofiary składane tego dnia przeznaczone będą na utrzymanie grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.

Początek liturgii w naszym kościele o godz. 1800; adoracja do 2200.

Wielka Sobota – cały dzień Kościół trwa przy Grobie Chrystusa a w porze wieczornej sprawuje uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej. Zachęcamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w grobie – szczególnie strażaków oraz członków grup liturgicznych i modlitewnych

Początek adoracji o godz. 700. W tym dniu przynosimy ze sobą na liturgię świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (koniecznie zabezpieczone przed wylewaniem).

Początek liturgii w naszym kościele o godz. 1900.

W Wielką Sobotę poświęca się zwyczajowo pokarmy na stół wielkanocny; w naszym kościele od godz. 800 do 1600 w godzinach pełnych i w ich połowie (np. 800, 830, 900 …) a w terenie od godz. 900. Prosimy o pojazdy z Kępy Niemojewskiej i Piaseczna na godz. 900 oraz z Jeżówka na 930 – dalej trasą według ustalonego zwyczaju. Zachęcamy, aby w miejscach poświęcenia byli zgromadzeni wierni. Prosimy też o zorganizowanie transportu.

Wielka Niedziela – pamiątka zmartwychwstania Pana Jezusa – największa uroczystość Kościoła. O godz. 600 procesja rezurekcyjna i Msza św. Następne Msze św. według porządku niedzielnego (oprócz godz. 700).

W czasie Triduum Paschalnego i w Niedzielę Wielkanocną nie będzie spowiedzi.

3. Ojcom dzieci I-komunijnych dziękujemy za prace remontowo-porządkowe przy oknach k-ła.

4. Jutro na godz. 900 zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła na Święta. Przydadzą się męskie dłonie.

5. Dziękujemy za ofiary na kwiaty na wystrój kościoła i Grobu Pańskiego: Chórowi Parafialnemu, mieszkańcom: Gąsek, Lasek, Prus, Murowanki, Wichradza, ul.: Wspólnej, Zielnej, Szkolnej, Lipowej, Krawczyka, Farnej, Senatorskiej, Rynku, Cyganówka, bl. nr 2 na Os. P. Wysockiego, bl. nr 4 na Os. XXXV-lecia oraz indywidualnym ofiarodawcom. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców odprawiona będzie w Wielką Sobotę o godz. 1900.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dziękujemy także za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego tygodnia na tablicach ogłoszeń. Wszystkich wspierających remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

7. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

8. Przed Kościołem zbierane są do puszek ofiary na kosztowne leczenie naszej ciężko chorej parafianki.

9. Wszystkim życzymy wszelkiego dobra i głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia.