Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 28. marca 2021 r.

 1. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od członków chóru parafialnego, mieszkańców Lasek, Prus, Wichradza, Warki ul. Marii Ropelewskiej oraz za ofiary składane indywidualnie.
 2. W związku z nowymi ograniczeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać około 20 osób – osoba na 20 m kwadratowych.
 3. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej mszy św. błogosławieństwo palm. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. Możliwość spowiedzi w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 16.30. Nie będzie spowiedzi w czwartek, piątek i sobotę.
 5. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.
 6. W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, przed południem odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Prosimy o powiadomienie, jeśli ktoś ze względów bezpieczeństwa chciałby tym razem odwołać odwiedziny. Tego dnia przypada także 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 15.00 oraz o godzinie 18.00.
 7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów przy kościele od godziny 8.00 do 16.00. Można wybrać także formę poświęcenia pokarmów w gronie rodzinnym, przez odmówienie modlitwy w domu. Proszę o kontakt w sprawie ewentualnego święcenia pokarmów na wioskach.
 8. Wigilia Paschalna o godzinie 21.00. Na tę liturgię przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna w ograniczonej formie o godz. 6.00 i bezpośrednio po niej pierwsza msza.
 10. Na czas Triduum Paschalnego prawdopodobnie powrócimy do praktyki pobierania numerków przy bocznym wejściu do kościoła, tak aby łatwiej było zorientować się i zadbać o zachowanie limitu ilości uczestników liturgii.
 11. Dla wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystościach Triduum Paschalnego, będzie dostępna transmisja z liturgii w parafii w internecie oraz transmisja telewizyjna z archikatedry warszawskiej w programie TVP3 Warszawa. Szczegółowe godziny na plakacie w gablocie przed kościołem.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Małego Gościa.
 13. Słowo metropolity warszawskiego na Wielkanoc 2021.