Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27. grudnia 2020 r.

  1. Dzisiaj święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W jakiejś mierze jest to święto każdej rodziny. A ponieważ podstawą rodziny jest więź małżonków, potrzeba wspierać wszystko, co służy ich jedności. Dlatego w czasie każdej Mszy św. jest dziś możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Chcemy także polecić nową aplikację na telefon dla małżonków i dla narzeczonych pod nazwą „Randka Małżeńska”. To profesjonalnie przygotowany warsztat multimedialny, którego autorzy zapraszają na interaktywną przygodę poznawania swojego małżeństwa. Plakaty w gablocie promują właśnie tę aplikację. Skoro warto inwestować w swoje małżeństwo, to na pewno warto sprawdzić aplikację. Jest o co powalczyć, bo w Polsce rozwodzi się dziś 32 na 100 małżeństw. Można też zajrzeć na stronę projektu randkamalzenska.pl
  2. Dziękujemy za ofiarowanie dużej choinki do kościoła pani Hannie Kowalskiej z Piaseczna oraz panom, którzy choinkę wycięli, przywieźli, obsadzili i ustawili. Pani Bożenie Szałas za sianko do szopki. Młodzieży ze wspólnoty TAU za przygotowywanie szopki. Pani Małgosi – kościelnej za przygotowanie kościoła i całości świątecznego wystroju oraz wspierającym ją bliskim i księżom wikariuszom. Święta to także wytężony czas pracy pana Organisty i za tę posługę dziękujemy.
  3. Wizyta duszpasterska czyli kolęda najbezpieczniej może się odbywać w formie nadzwyczajnej, czyli na zasadzie zaproszenia parafian z poszczególnych rejonów w kolejne wyznaczone dni na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji. Jeśli komuś będzie bardzo zależało na tradycyjnych odwiedzinach księdza w domu, będą one możliwe po zgłoszeniu i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Czas kolędy rozpoczniemy po Nowym Roku, od poniedziałku.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Można zyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy.
  5. W piątek 1 stycznia (Nowy Rok) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.30. Po niej różaniec fatimski. Tego dnia chorych odwiedzi ks. Tomasz. Do chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki przyjedziemy wyjątkowo w drugi piątek miesiąca – 8 stycznia.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  9. Trwają nowe zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Kandydatami są uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej i starsi, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Świąteczne wydanie tygodników z dodatkami – Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. W Niedzieli kalendarz ścienny na 2021 r., modlitewnik oraz śpiewnik z kolędami. W Gościu Niedzielnym jako dodatek „Litania do Dzieciątka Jezus”. Dla dzieci styczniowy nr Małego Gościa.

Życzymy opieki Matki Bożej i odkrywania prawdziwego piękna świąt w dniach oktawy.