Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23. maja 2021 r.

  1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Dziękuję Parafianom za udekorowanie kościoła wskazujące na drugą nazwę – Zielonych Świątek. Za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Czas tzw. Komunii Świętej wielkanocnej trwa od środy popielcowej i zakończy się w przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  3. Jutro święto NMP Matki Kościoła oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także dzień szczególnej modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W piątek 40. rocznica śmierci sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  6. Kandydaci do Bierzmowania ze starszej grupy przyjmą sakrament Bierzmowania z rąk biskupa Rafała Markowskiego 10 czerwca w czwartek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00. Próby liturgiczne przed Bierzmowaniem odbędą się w poniedziałki 31 maja i 7 czerwca o godz. 18.15 w kościele. Do tego czasu, osoby które mają jeszcze braki, czyli nie były na indywidualnej rozmowie (a są takie…), ks. Piotr zaprasza do kancelarii we wtorki albo piątki w godz. 17.30-18.30.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego.