Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. zamyka 50-dniowy okres wielkanocny. Tym samym kończy się czas, w którym każdy katolik, z mocy przykazania kościelnego, powinien przystąpić do Komunii św. Zaniechanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim. W liturgii Kościoła rozpoczyna się tzw. okres zwykły.

2. „Seksedukacja to deprawacja” – pod tym hasłem w ponad 130 miastach przejdą w czerwcu Marsze dla Życia i Rodziny by zaprotestować przeciwko planowej demoralizacji najmłodszych. Ponad sześćdziesiąt z nich odbędzie się dziś, m.in. w Warszawie, gdzie o godz. 1145 wyruszy spod pomnika Mikołaja Kopernika i przejdzie pod ratusz.

W przyszłą niedzielę przy naszym kościele zbierane będą podpisy poparcia dla obywatelskiej inicjatywy ustawowego zatrzymania tego zbrodniczego procederu. Potrzebne będą dowody osobiste.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. W czwartek nowo ustanowione święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień szczególnej modlitwy za kapłanów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

5. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Zachęcamy uczniów starszych i młodszych, by uczynili to pojednani z Bogiem, przystępując do sakramentów św. Spowiadamy podczas każdej Mszy św.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dziękujemy także za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego tygodnia na tablicach ogłoszeń.

Wszystkich wspierających remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w każdej środowej Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

8. Jest do nabycia prasa katolicka, w której m. in.: o Duchu Św. w Kościele, o I pielgrzymce św. Jana Pawła II do Ojczyzny w jej 40 rocznicę, o rumuńskich męczennikach czasu komunizmu, o tym jak chronić dziecko przed przemocą, i wiele innych. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z przemówieniami św. Jana Pawła II podczas I pielgrzymki do Ojczyzny – jakże aktualnymi i dzisiaj. Zachęcamy do lektury.

9. Wszystkim życzymy wszelkich łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.