Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4. kwietnia 2021 r.

  1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kończy obchód Świętego Triduum Paschalnego i rozpoczyna oktawę Zmartwychwstania. Wszystkim Parafianom życzymy pierwszego daru jakiego udziela Zmartwychwstały Jezus uczniom – pokoju. Pokoju, jaki może zagościć w sercu uwolnionym od grzechu, a wraz z nim radości i mocy do dawania świadectwa o Zbawicielu.
  2. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańców Piaseczna oraz za ofiary składane indywidualnie. Dziękujemy panu Edwardowi Pyza za ofiarę na kwiaty do ołtarza MB Nieustającej Pomocy i MB Fatimskiej.
  3. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy mieli swój wkład w przygotowanie Triduum. Za dekorację i kompozycje kwiatowe pani Agnieszce Lisiewskiej. Panu Wojciechowi Knyzio za przygotowanie ramy, dzięki której mogła powstać „ciemnica”. Za przygotowanie Grobu Pańskiego ks. Tomaszowi i grupie młodzieży TAU. Ministrantom, lektorom i wszystkim posługującym w liturgii. Ks. Piotrowi m.in. za przygotowanie „ciemnicy”. Panu Łukaszowi organiście za jego posługę. Pani Małgosi kościelnej za wielki wysiłek przygotowania kościoła do poszczególnych liturgii Triduum.
  4. W poniedziałek – drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek mszy św. niedzielny. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na KUL.
  5. W środę przypada 365. rocznica zwycięskiej bitwy pod Warką Czarneckiego ze Szwedami. Tego dnia dodatkowa Msza św. w naszej parafii o godz. 13.00 w intencji Ojczyzny oraz poległych bohaterów walczących za jej wolność.
  6. W piątek w oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne.
  7. W przyszłą niedzielę – święto Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na Caritas. O ile zostaną zmniejszone ograniczenia o godz. 15.00 spotkanie i Msza św. dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców (dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 A).
  8. Także w zależności od ograniczeń w przyszłą niedzielę planowane jest spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i kwietniowy numer Małego Gościa.