Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ( X niedz. zw.) – 7 czerwca 2020 r.

  1. Jutro (8.VI.) o godz. 18.00 próba dla dzieci I-komunijnych ze szkoły nr 1, które przystąpią do I Komunii św. w sobotę 20.VI. Próba dla dzieci ze szkoły nr 2 w środę (10.VI.) o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.7.00, 9.30, 11.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przy kapliczkach wokół kościoła. Nie będzie w tym roku procesji ulicami miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Tych, którzy będą to czynić, prosimy by zgłosili się do ks. proboszcza po banery. Wiernych, którzy będą uczestniczyć w procesji, prosimy by ustawili się wokół kościoła, zachowując bezpieczne odstępy i by na swoich miejscach pozostali (nie dołączali do procesji). Przez oktawę, tzn. przez 8 kolejnych dni po Bożym Ciele, odprawiane będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie po Mszy św. o godz. 17.00 ale procesji eucharystycznych nie będzie. Tradycyjna Msza św. w intencji parafialnych zespołów na zakończenie roku pracy w czwartek (18.VI.) o godz. 17.00. Pikniku w tym roku nie będzie.
  1. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary w ramach tacy inwestycyjnej a także imiennym ofiarodawcom za wsparcie remontu kościoła. Ich lista na tablicach ogłoszeń.
  2. Przypominamy, że z uwagi na złagodzone rygory wprowadzone na czas epidemii, nasz Biskup odwołał dyspensę od niedzielnej Mszy św. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym. Pełną treść listu Arcybiskupa zamieszczamy na stronie Parafii.

Pamiętajmy, że w kościele (i w konfesjonale) obowiązują maseczki.

  1. Informujemy tych, do których jeszcze nie dotarła informacja. że w tylnej części kościoła pojawił się zamówiony 2 lata temu dźwiękochłonny, dębowy, zamykany konfesjonał. Warto wiedzieć, że znakiem „gotowości” są zapalone na zewnątrz światełka. „Zielone” oznacza, że spowiednik oczekuje na penitenta, „czerwone”, że trwa spowiedź. Po wyjściu z konfesjonału warto odkazić i ręce.
  2. Zwolniła się Msza św. gregoriańska w listopadzie br. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem w dniu dzisiejszym.
  3. Jest do nabycia prasa katolicka. Do „Niedzieli” jest dołączona płyta DVD z wypowiedziami świadków życia św. Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury.
  4. Wszystkim życzymy wiele dobra, radości i Bożych łask w nadchodzącym tygodniu a maturzystom pomyślnego przebiegu egzaminów.