Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. maja 2021 r.

 1. Od wczoraj zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w kościele. Obowiązuje nas także zachowanie dystansu 1,5 m, a wewnątrz kościoła może przebywać jedna osoba na 15 m kwadratowych. Prosimy o stosowanie higienicznych zasad bezpieczeństwa, w duchu odpowiedzialności za zdrowie innych oraz własne.
 2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dwie grupy dzieci przystępują do I Komunii Świętej na mszach św. o godz. 9.30 i 11.30.
 3. W ramach białego tygodnia na Mszę św. o godz. 17.00 będą przychodziły kolejne grupy:
  poniedziałek – dzieci z PSP1 kl. III A i B
  wtorek – dzieci z PSP1 kl. III C i D
  czwartek – dzieci z PSP2 kl. III A, B i C
 4. W poniedziałek uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 5. Spotkanie biblijne w środę o godz. 18.00.
 6. Ks. kardynał Kazimierz Nycz skierował list do diecezjan po wyjściu ze szpitala. Dziękuje w nim za modlitwę oraz wyrazy pamięci i łączności w chorobie: „Wszystkim bardzo dziękuję i odwzajemniam tę życzliwość oraz duchowe wsparcie swoją codzienną modlitwą. Na czas kilku miesięcy przygotowania bezpośredniego i oczekiwania na podwójną beatyfikację z serca Wam błogosławię. A nowi błogosławieni patronowie – kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka niech wypraszają wszystkim potrzebne łaski. Kardynał Kazimierz Nycz Wasz biskup”. >>> Pełny tekst listu <<<
 7. Ks. prałat dr Wiesław Aleksander Niewęgłowski po święceniach kapłańskich w 1970 r. rozpoczął posługę wikariusza w parafii w Warce. Swój jubileusz będzie obchodził odprawiając Msze św. w parafii MB Szkaplerznej w sobotę o godz. 7.00 oraz w naszej parafii w niedzielę o godz. 13.00.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość zesłania Ducha Świętego. W sobotę wieczorna Msza św. będzie sprawowana z wigilii tej uroczystości.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego.