Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (VII ndz. wielkan.) – 13 maja 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dziś także przypada 101 rocznica rozpoczęcia objawień fatimskich.

3. W środę liturgiczna Uroczystość Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski i warszawskiej metropolii. Msze św. jak w dzień powszedni.

4. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św., która zakończy 50-dniowy okres wielkanocny. Tym samym skończy się czas, w którym każdy katolik z mocy przykazania kościelnego, powinien przystąpić do Komunii św. Tym, którzy tego nie uczynili, przypominamy, że zaniechanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim. W naszym kościele spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 930 i 1130 w naszej Parafii uroczystość I Komunii św. Osiemdziesięcioro ośmioro dzieci po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Eucharystii.

Spowiedź dzieci w piątek: od godz. 1600 ze szkoły nr 1 i od 1800 ze szkoły nr 2.

Dla rodziców i bliskich spowiedź w czwartek od 1600 do 2000.

6. Również w następną niedzielę w Parafii M. B. Szkaplerznej odbędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Ks. Kardynał Kazimierz Nycz podczas Mszy Świętej o godz. 1800 (poprzedzi ją czuwanie maryjne, które rozpocznie się o godz. 1700).

W związku z powyższym, nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 1700.

7. Dzieci z klas IV, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą miały swoją uroczystość rocznicową w niedzielę 27.V. o godz. 930.

Próba przed tą uroczystością dla wszystkich dzieci w czwartek (24.V.) o godz. 1530 w kościele. Spowiedź w piątek (25.V.) od godz. 1530.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych: w kościele po Mszy św. wieczornej lub przy lokalnych kapliczkach.

9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła M.B. Szkaplerznej po Mszy św. o godz. 1000 i przejdzie do naszego kościoła. Prosimy o poczynienie przygotowań do dekoracji trasy procesji. Prosimy aby IV ołtarz przy kościele przygotowali rodzice dzieci I –komunijnych jako dziękczynienie za uroczystość komunijną ich dzieci, zaś III ołtarz (na Rynku) kolejna w porządku alfabetycznym wioska – Wichradz (w następnym roku będą to Gąski).

10. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dziękujemy także za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego okresu na tablicach ogłoszeń.

11. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

12. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.