Uroczystość Wszystkich Świętych – 1. listopada 2020 r.

 1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na zamknięte cmentarze nabożeństwo żałobne połączone z odczytaniem wypominek odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Dziękujemy za kwiaty ofiarowane do wystroju kościoła przez Zakład Usług Komunalnych.
 3. Odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
 4. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Wieczorna Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, po niej procesja żałobna wokół kościoła połączona z odczytaniem wypominek. Dobrze przynieść ze sobą świece lub znicze. Nie będzie tego dnia katechezy dla narzeczonych.
 5. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone na prace remontowe przy kościele.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.00.
 8. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Jeśli ktoś uważa, że powinien maksymalnie ograniczyć kontakty, prosimy o odwołanie wizyty.
 9. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki.
 10. W przedsionku kościoła można pobrać ulotki zapraszające do wzięcia udziału w akcji Zapal Świecę Niepodległości 11 listopada o godz. 19.18 i módl się w intencji Ojczyzny.
 11. Dzisiaj rozpoczyna się wydarzenie modlitewne „Różaniec do granic Nieba”. Chodzi w nim o modlitwę i podejmowanie pokuty w intencji wypełnienia Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. Pierwszy dzień odbywa się w domach. Od 2 do 8 listopada modlitwy z rozważaniem bolesnej części różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy podejmować w kościele, po Mszy św. o godz. 17.00. Można włączyć się w tę modlitwę także tylko prywatnie w domu. Więcej informacji na stronie rozaniecdogranic.pl
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość.

Polecajmy się opiece wszystkich Świętych – dzisiejszych patronów. Życzymy wielu łask, Bożego prowadzenia i błogosławieństwa.