V Niedziela Wielkiego Postu – 21. marca 2021 r.

  1. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od mieszkańców Gośniewic, Warki: osiedla Cyganówek, ul. Osiedlowej, ul. Fabrycznej oraz za ofiary składane indywidualnie.
  2. Rozpoczęliśmy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Paweł Walkiewicz. W poniedziałek i wtorek msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Msze św. o godz. 11.00 będą transmitowane w internecie na parafialnym kanale FB: www.facebook.com/parafiaswmikolajawwarce. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na koniec Wielkiego Postu.
  3. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa msza św. o godz. 11.00. Nie będzie mszy św. o 7.30. Szczególnie w tym dniu – Dniu Świętości Życia – można podjąć lub wznowić dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przed każdą mszą św. błogosławieństwo palm.
  5. Ks. Piotr przypomina kandydatom do bierzmowania o wysłaniu zdjęcia wykonanego zadania z ostatniej katechezy na otrzymany na pierwszym spotkaniu adres poczty internetowej: bierzmowarka@yahoo.com.
  6. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 17.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W środy Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele spotkanie ze Słowem Bożym – Lectio divina – wprowadzenie w tekst ewangelii, następnie medytacja przed Najświętszym Sakramentem. Warto mieć ze sobą Nowy Testament i coś do notowania.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny. W Niedzieli m.in. artykuł o założycielu Ruchu Światło-Życie Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, którego postać przybliża od początku Wielkiego Postu także Gość Niedzielny. Są jeszcze ostatnie egzemplarze specjalnego 100-stronicowego wydania Gościa Extra poświęconego w całości św. Józefowi w cenie 9 zł.

Życzymy dobrej niedzieli i owocnego czasu rekolekcji.