V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej Parafii wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je o. Wojciech Czwichocki – dominikanin. Prosimy naszych Parafian, by z zaangażowaniem i odpowiedzialnie włączyli się w tok rekolekcji i otworzyli się na działanie Bożej łaski. Plan rekolekcji jest następujący:

Dziś według porządku niedzielnego.

Jutro i we wtorek Msze św. z konferencjami: o godz. 800, 1100, 1700 i 1900.

Spowiedź we wtorek – pół godziny przed każdą Mszą św. Skorzystajmy z okazji i nie odkładajmy spowiedzi na dni przedświąteczne.

Tych spośród naszych Parafian, którzy z przyczyn zdrowotnych lub wiekowych, nie będą mogli przybyć na rekolekcje, odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek (12.IV.) w porze przedpołudniowej. Prosimy o zgłoszenia.

2. Dziś o godz. 1300 Msza św. w 363 rocznicę Bitwy pod Warką z udziałem pocztów sztandarowych, grupy rekonstrukcyjnej i orkiestry „Moderato”. Dalszy ciąg uroczystości na Placu Czarnieckiego. Zapraszamy.

3. Dzisiaj także I niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu połączona będzie z Gorzkimi Żalami po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej – wspólne dla obu wareckich parafii. Rozpocznie się w kościele M.B. Szkaplerznej o godz. 1900. Tradycyjną trasą (ul.: Franciszkańska, Senatorska, Rynek i Farna, ) przejdziemy do naszego kościoła. Będzie to jedyna Droga Krzyżowa w tym dniu. Zachęcamy do uczestnictwa. Prosimy nie parkować samochodów na trasie przejścia.

5. W sobotę (13.IV.) w naszej Archidiecezji – Diecezjalne Dni Młodzieży. Tego dnia młodzież naszej parafii spotka się z Ks. Biskupem i młodzieżą z innych parafii w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

6. Również w sobotę o godz. 1730 katecheza dla rodziców i chrzestnych. Zapraszamy na nią także naszych Parafian, którzy będą pełnić funkcję rodziców w innych Parafiach. Jest to wymóg formalny

7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – tzw. Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Jeśli dopisze pogoda, to przed Mszami św. o godz. 1130 i 1300 zgromadzimy się przed kościołem – gdzie będzie poświęcenie palm, początek liturgii i procesja z palmami wokół kościoła.

8. „Dworek na Długiej” organizuje konkurs na palmę wielkanocną, którego rozstrzygnięcie nastąpi w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godz. 1100.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty na wystrój kościoła i Grobu Pańskiego mieszkańcom: ul. Ropelewskiej, Osiedlowej, Batalionów Chłopskich, członkom KŻR św. Zofii oraz indywidualnym ofiarodawcom. Msza św. w intencji ofiarodawców odprawiona zostanie w W. Sobotę o godz. 1900.

10. Rozpoczęliśmy prace przy remoncie i renowacji dzwonnicy i bramy wjazdowej do kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i polecamy modlitwie podejmowane dzieło. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na to przedsięwzięcie oraz imiennym ofiarodawcom z minionego tygodnia.

11. W przyszłą niedzielę zbierane będą do puszek ofiary na kosztowne leczenie naszej ciężko chorej parafianki.

12. Jest do nabycia prasa katolicka. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem o „Ignacym Loyoli”. Zachęcamy do lektury.

13. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego i głębokiego przeżycia czasu rekolekcji.