VI Niedziela Zwykła – 14. lutego 2021 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej. Zebrane zostało 5709 zł. Dziękujemy także za ofiary imienne. Ostatni ofiarodawcy wymienieni są na tablicy ogłoszeń. Wszystkie osoby wspierające remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie i Msza św. dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców (dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 klasa 3 A). Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie dla drugiej grupy (pozostali).
 3. Pierwsze spotkanie dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania także dzisiaj o godz. 18.00 w kościele.
 4. Zbiórka krwi organizowana jest dzisiaj w godz. 9.30-14.00 w budynku „Primy” ul. Gośniewska 46, wejście od ul. Krótkiej.
 5. Zakończyliśmy czas tzw. kolędy w tym roku przebiegającej w większości w formie nadzwyczajnej. Zostały odprawione 24 dodatkowe Msze św. w intencji Parafian, w których wzięło udział przeszło 600 rodzin. Byliśmy z wizytą duszpasterską w 12 domach. Dzięki składanym ofiarom konto parafii zostało zasilone o 36 662 zł.
 6. W środę, zwaną Środą popielcową, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który będzie trwał do Wielkiego Czwartku do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej wyłącznie. Msze św. tego dnia z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy.
 7. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
 8. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Dziś rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy popielcowej trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania abstynencji.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 12. Wciąż za mało znamy i czytamy Pismo Święte. A jeśli nawet czytamy, to często nie potrafimy zrozumieć tekstów ewangelicznych. W Wielkim Poście chcemy stworzyć okazję, by te naszą wiedzę nieco poprawić. Ks. Piotr zaprasza wszystkich parafian młodych i starszych na spotkanie ze Słowem Bożym. W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w kościele będzie najpierw katecheza – wprowadzenie w głębiny tekstu ewangelicznego, by potem nastąpiło osobiste spotkanie ze Słowem w medytacji przed Najświętszym Sakramentem. Spotkania te rozpoczniemy w środę 24 lutego.
 13. Przed kościołem wolontariusze prowadzą zbiórkę na leczenie Dominika Wojdalskiego chorego na białaczkę.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Niedziela.

Życzymy dobrego czasu świętowania i niedzielnego odpoczynku.