XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” – również w imieniu pielgrzymów – ludziom dobrej woli z Piaseczna, Warki, dawnych Niemojewic i innych miejscowości, za gościnne i godne przyjęcie pielgrzymów, którzy 6 sierpnia przechodzili i przejeżdżali rowerami przez teren naszej Parafii.

2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, potocznie zwana świętem M.B. Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. będziemy święcić wiązanki zbóż, ziół i kwiatów. To także 99 rocznica zwycięskiej bitwy z bolszewikami pod Warszawą, która przeszła do historii pod nazwą „Cudu nad Wisłą” i stała się ocaleniem dla Polski i ówczesnej Europy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy złożyli ofiarę życia lub krwi za wolność Ojczyzny.

3. W przyszłą niedzielę o godz.1300 Msza św. w intencji Druhów wareckiej OSP w 110 rocznicę jej powstania. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości na Rynku. Zapraszamy wraz z Burmistrzem Warki i zespołem OSP.

4. Dzisiaj w godzinach 1200 – 1430 żołnierze – spadochroniarze z 6 Brygady Powietrznodesantowej będą zbierać na wareckim Rynku środki na poprawę warunków bytowych swojego sparaliżowanego na skutek wypadku kolegi, pochodzącego z naszej gminy.

5. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jurkach prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/2020 dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

6. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom za kolejne wsparcie finansowe remontu naszego kościoła w ramach tacy inwestycyjnej z ubiegłej niedzieli. Dziękujemy również za indywidualne ofiary. Lista ofiarodawców na tablicach ogłoszeń. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za osoby wspierające remont kościoła.

7. W związku ze zmasowaną nagonką na Kościół, profanowaniem świętości i atakami na duchowieństwo, podejmujemy modlitewną akcję zadośćuczynienia za profanacje i zgorszenia. Zapraszamy do kościoła w każdą środę na godz. 1630 na ekspiacyjną modlitwę różańcową.

8. Jest do nabycia prasa katolicka a w niej m.in.: o istocie pielgrzymowania, o współczesnych kandydatach na ołtarze, o trudnościach w wierze, o Bitwie Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy, o zbrodni dokonanej na Warszawie w czasie Powstania, o medycznych oszustach, i wiele innych. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z pieśniami patriotycznymi i religijnymi. Zachęcamy do lektury.

9. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.