XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

 

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ludziom dobrej woli z Piaseczna, Warki, dawnych Niemojewic i innych miejscowości za bardzo gościnne i godne przyjęcie pielgrzymów, którzy w minioną niedzielę przechodzili i przejeżdżali rowerami przez teren naszej Parafii.
  2. Dziś w godz. 930 – 1400 w naszej Parafii kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Tym razem chodzi o pomoc choremu na białaczkę 5 letniemu Piotrusiowi Pawelcowi. Zachęcamy pełnoletnich i zdrowych do dzielenia się tym bezcennym darem ratującym życie.
  3.  We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, potocznie zwana świętem M.B. Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. będziemy święcić wiązanki zbóż, ziół i kwiatów. To także 97 rocznica zwycięskiej bitwy z bolszewikami pod Warszawą, która przeszła do historii pod nazwą „Cudu nad Wisłą” i stała się ocaleniem dla Polski i ówczesnej Europy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy złożyli ofiarę życia lub krwi za wolność Ojczyzny.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom za kolejne wsparcie finansowe remontu naszego kościoła w ramach tacy inwestycyjnej, która w ubiegłą niedzielę wyniosła 10.232 zł. Dziękujemy również za indywidualne ofiary. Lista ofiarodawców na tablicach ogłoszeń. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za osoby wspierające remont kościoła.Front prac przy kościele zbliża się powoli do końca. Dotychczas zapłaciliśmy kwotę 749.828 zł. Pierwotny kosztorys 920.151 zł wzrósł przez konieczność skucia całości tynków, uzupełnianie ubytków muru oraz przez piaskowcową okładzinę, która pierwotnie nie była uwzględniana. Zasób środków wyczerpuje się; jawi się konieczność zaciągnięcia kredytu. Niestety, pod znakiem zapytania staje sprawa elewacji dzwonnicy. Polecamy sprawę naszego kościoła modlitwie i uwadze naszych Parafian.
  5. W kiosku jest do nabycia prasa katolicka a w niej m.in.: o modlitwie maryjnej i pielgrzymowaniu, o fenomenie Medjugorie, o sierpniowej abstynencji, o bitwie warszawskiej, o Europie i imigrantach, o mafiach VAT-owskich, i wiele innych. Pojawił się także nowy dwumiesięcznik pt.: „Któż jak Bóg”, który traktuje o aniołach i życiu duchowym. Zachęcamy do kupna i lektury.
  6. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.