XIX Niedziela Zwykła – 9. sierpnia 2020 r.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej. Zebrane zostało 7434 zł. Dziękujemy także za ofiary imienne. Ostatni ofiarodawcy wymienieni są na tablicy ogłoszeń. Wszystkie osoby wspierające remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek zakrywających usta i nos w pomieszczeniach. Jeśli ktoś zapomni zabrać maseczki z domu może poprosić o nią w zakrystii (albo w kancelarii).
  3. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza wiernych w parafiach, a zwłaszcza rodziny, dzieci i młodzież do odwiedzenia nowo otwartej wystawy pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Nowoczesna ekspozycja przypomina losy dwóch wielkich postaci: Papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej muzeum: www.mt514.pl.
  4. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; msze święte według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Uroczystość Wniebowzięcia, jest jedną z sześciu, które zachowały swoją wigilię, dlatego już w piątek wieczorna msza święta będzie uroczysta.
  5. W sobotę także przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej czyli Cudu nad Wisłą. Informacje związane z bogatym programem obchodów są w gablocie przed kościołem.
  6. Przewodniczący Episkopatu ogłosił, że niedziela 16 sierpnia będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Wyrazimy ją modlitwą za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Libanowi. Pozyskane środki finansowe, za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Aktualne tematy w Gościu niedzielnym o tak zwanej konwencji przemocowej; a w Niedzieli artkuł o współczesnym wymagającym chrześcijaństwie.

Życzymy daru Bożego pokoju na rozpoczynający się tydzień.