XV Niedziela Zwykła – 12. lipca 2020 r.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej. Zebrane zostało 8543 zł. Dziękujemy także za ofiary imienne. Ofiarodawcy z ostatniego czasu wymienieni są na tablicach ogłoszeń. Wszystkie osoby wspierające remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czwartek wspominamy NMP z Góry Karmel – Matkę Bożą Szkaplerzną, a odpust parafialny w drugiej parafii w Warce jest przeniesiony na niedzielę 19 lipca.
  3. Pielgrzymujący do Częstochowy z diecezji łomżyńskiej w tym roku będą szli tylko w kilkuosobowej grupie – z racji epidemii – nie zatrzymując się na poczęstunki ani noclegi. Przesyłają nam pozdrowienia, wspominając dotychczasową gościnność parafian polecają się naszym modlitwom i wyrażają nadzieję, że w przyszłym roku udadzą się na Jasną Górę w tradycyjnej formie.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym o tym, czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa oraz o powierzeniu Kościoła opiece Świętego Józefa, a w Niedzieli o sektach, czy każda bajka dla dzieci jest niewinna oraz pytanie o pogodzenie feminizmu z chrześcijaństwem i rolę współczesnej katolickiej kobiety.

Wypoczywającym na wakacjach życzymy czasu odnowy także duchowej. Niech Pan Bóg udziela nam łaski i radości w kolejnym tygodniu.