XVII Niedziela Zwykła – 26. lipca 2020 r.

  1. W nawiązaniu do wczorajszego dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców, dzisiaj po każdej mszy św. w naszej parafii poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na dalszą działalność MIVA Polska (wsparcie misjonarzy).
  2. Dzisiaj przypada wspomnienie rodziców Najświętszej Maryi Panny, dlatego jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.
  3. W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Po niej różaniec fatimski.
  4. W sobotę przypada także 76 rocznica wybuchu powstania warszawskiego, którą uczcimy pamięcią modlitewną za poległych Powstańców oraz uruchomieniem dzwonów kościelnych w Archidiecezji Warszawskiej o godz. 17.00 (Godz. „W”). Sygnał ten będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy.
  5. Zanim rozpocznie się sierpień możemy zapoznać się z apelem Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Autorzy piszą w nim m.in.: „Przezwyciężenie klęski pijaństwa i alkoholizmu musi zaczynać się w rodzinie, ale całe społeczeństwo, cały Naród, Kościół i państwo muszą współdziałać i to ze wszystkich sił” – sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu przez dorosłych, jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu. To świadectwo z pewnością pomoże wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm wrócić na drogę wolności.
  6. 2 sierpnia – w niedzielę – można uzyskać tzw. odpust porcjunkuli, czyli darowanie kary za grzechy zgładzone już co do winy. Waunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary oraz spełnienie warunków zwyczajnych (spowiedź albo jednoznaczny stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji , w których modli się Ojciec Święty).
  7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wiernych.
  8. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Jednocześnie dziękujemy za ofiary przekazywane na remont kościoła ostatnim ofiarodawcom.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym o św. Annie – babci Syna Bożego oraz o relacjach z teściową w świetle świadectwa bł. Marianny Biernackiej, która oddała życie za synową; a w Niedzieli m.in. o uzależnieniach oraz o inspirujących świadectwach wiary sportowców.

Niech łaska Pana Boga stale nam towarzyszy, pomagając dostrzegać Jego dary.