XVIII Niedziela Zwykła – 2. sierpnia 2020 r.

  1. W ostatnią niedzielę przy okazji święcenia pojazdów, dzięki składanym ofiarom, przekazaliśmy dla MIVA Polska jako pomoc dla misjonarzy 2260 zł.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej.
  3. Zakończyły się prace remontowo-konserwatorskie naszych organów kościelnych.
  4. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wiernych.
  5. Także dzisiaj można uzyskać tzw. odpust porcjunkuli. Warunkiem uzyskania odpustu (czyli darowania kary za grzechy zgładzone już co do winy) jest pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary oraz spełnienie warunków zwyczajnych (spowiedź albo jednoznaczny stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji, w których modli się Ojciec Święty).
  6. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego msze święte o godz. 7.00, 11.00 i 17.00.
  7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.00. Po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  8. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 18.00. Katecheza będzie w kościele – przypominamy o maseczkach i stroju właściwym dla kościoła.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym o powtórnym zawieraniu małżeństwa w kościele; a w Niedzieli m.in. o tegorocznym pielgrzymowaniu.

Niech Pan Bóg nam błogosławi w tygodniu rozpoczętym dniem Pańskim,
a wyjeżdżającym w sierpniu na urlopy pozwoli bezpiecznie wypocząć.