XVIII Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017 r.

  1. Dziś niedziela adoracyjna – I w miesiącu. Po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu. Ze względu na prace przy kościele, procesji nie będzie.
  2. Dziś przechodzić będą przez naszą Parafię piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Jako pierwsza – Pielgrzymka Drohiczyńska (po noclegu w Magierowej Woli). Następnie Pielgrzymka Łomżyńska: w Piasecznie będzie około godz. 1300, potem odpoczynek na ul. Batalionów Chłopskich około godz. 1530. Kolejna to Rowerowa Pielgrzymka Białostocka, która około 1730 zatrzyma się na odpoczynek koło naszego kościoła. I na koniec (z noclegiem) Pielgrzymka Warszawsko – Praska oraz Pielgrzymka Strażaków. Prosimy naszych Parafian o serdeczne jak zawsze przyjęcie pielgrzymów tak w miejscach postoju jak i na trasie przemarszu.
  3. W piątek (11.VIII.) nasza parafianka Małgorzata Michalska złoży swoją pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Sercanek. Polecamy ją modlitwie Parafian.
  4. W przyszłą niedzielę od 930 do 1400 odbędzie się w naszej Parafii kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Tym razem chodzi o pomoc choremu na białaczkę 5 letniemu Piotrusiowi Pawelcowi. Zachęcamy pełnoletnich i zdrowych do dzielenia się tym bezcennym darem ratującym życie.
  5. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. To czas wspomnień ważnych wydarzeń w naszej ojczystej historii i ich bohaterów. Jest to także czas modlitwy i refleksji nad moralną kondycją naszego narodu, która wciąż nie jest najlepsza z racji ciągle pogłębiającego się alkoholizmu. Zachęcamy do szlachetnych i odważnych postanowień, aby te sierpniowe dni upłynęły nam w całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Na stronie internetowej Parafii można przeczytać obszerny materiał na ten temat.
  6. Dziękujemy za indywidualne ofiary na kościół. Lista ofiarodawców na tablicach ogłoszeń. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za osoby wspierające remont kościoła.
  7. W tym tygodniu mija termin kolejnej wpłaty na pomoc rodzinom syryjskim. Przypominamy tym, którzy się zadeklarowali (niektórzy mają zaległości).
  8. W kiosku jest do nabycia prasa katolicka a w niej m.in.: opowieści o Powstaniu Warszawskim, o rewolucji na zamówienie, o meandrach prywatyzacji, i wiele innych. Pojawił się także nowy dwumiesięcznik pt.: „Któż jak Bóg”, który traktuje o aniołach i życiu duchowym. Zachęcamy do kupna i lektury.
  9. Naszym Parafianom i gościom życzymy wszelkiego dobra, miłego wypoczynku niedzielnego i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.