XXI Niedziela Zwykła – 23. sierpnia 2020 r.

 1. Dzięki zbiórce do puszek na pomoc Libanowi, która miała miejsce w ubiegłą niedzielę – w Dniu Solidarności z mieszkańcami Bejrutu – przekazaliśmy na rzecz poszkodowanych kwotę 3920 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Przypominamy o akcji krwiodawstwa, która odbywa się dzisiaj w budynku CESIR-u na Sali gimnastycznej LO w godz. 9.30-14.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
 3. W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.00.
 4. W komunikacie Wydziału Duszpasterstwa przypomniano zasady obowiązujące ze względu na trwającą pandemię:
  • zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach;
  • zachowanie dystansu społecznego (odległość 2 metrów z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą);
  • preferowane przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Nie odmawia się udzielania Najświętszego Sakramentu do ust. Obie formy należy jednak właściwie rozdzielić.
 5. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza do odwiedzenia nowo otwartej wystawy pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Nowoczesna ekspozycja przypomina losy dwóch wielkich postaci: papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Film, muzyka, sztuka i liczne eksponaty zapewniają duchowe i emocjonalne przeżycie.
 6. Zachęcamy do zainteresowania się wchodzącym na ekrany kin filmem Zieja – o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służby bezpieczeństwa PRL.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Niedziela.
 8. Dzisiaj ostatnia niedziela pięcioletniej posługi w naszej parafii ks. Przemysława Bogusza. Decyzją Arcybiskupa Warszawskiego 26 sierpnia podejmie obowiązki wikariusza w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Dziękujemy ks. Przemkowi za czas posługi, inicjatywy i zaangażowanie, życzymy wielu łask potrzebnych w nowym miejscu.

Wszystkim życzymy dobrze przeżytej niedzieli, opieki Matki Najświętszej i Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień.