XXII Niedziela Zwykła – 30. sierpnia 2020 r.

 1. Arcybiskup Kazimierz Nycz mianował ks. Tomasza Kołodziejskiego – neoprezbitera wikariuszem w naszej parafii. Dziś pierwsza niedziela jego posługi. Witamy ks. Tomka w naszej wspólnocie parafialnej polecając Panu Bogu i wstawiennictwu patrona Świętego Mikołaja.
 2. Zarząd klubu Honorowych Dawców Krwi w Warce dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję krwiodawstwa w ubiegłą niedzielę. 72 osoby oddały 32,5 litra krwi pełnej.
 3. We wtorek 1 września mija 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się tego dnia szczególnie za tych, którzy zginęli w czasie wojny. W naszej parafii o godz. 17.00 Msza Święta z udziałem władz samorządowych upamiętniająca rocznicę wybuchu wojny oraz 76. rocznicę pierwszego lotu bojowego 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” 23 sierpnia 1944 roku nad Warką.
 4. 1 września to także dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkół o godz. 8.00.
 5. Spotkanie dla rodziców i dzieci przed uroczystością pierwszokomunijną w środę 2 września po wieczornej mszy świętej.
 6. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W piątek – ks. proboszcz (chorych, do których jeździł ks. Stanisław), w sobotę – ks. Piotr (bez zmian) i ks. Tomasz (chorych, do których jeździł ks. Przemek).
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.00.
 8. W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.30. Po niej różaniec fatimski.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wiernych.
 10. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
 11. W dniach 5-6 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – Jasnogórskie Dożynki. Uroczystości będą transmitowane przez I Program TP i Telewizję Polonia.
 12. Powiat Grójecki zachęca do udziału w uroczystej Mszy Świętej Dożynkowej pod przewodnictwem J.E. Abp. Kardynała Kazimierza Nycza, która odbędzie się 6 września o godz. 16.00 w sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie. Organizatorzy nie przewidują imprez towarzyszących tegorocznym Dożynkom; proszą uczestników o zachowanie reżimu sanitarnego.
 13. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przypomina o konsekwentnym stosowaniu higienicznych zasad bezpieczeństwa, w duchu odpowiedzialności za zdrowie innych oraz własne.
  • Podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos.
  • Dopóki trwa pandemia, rekomendowaną formą jest udzielanie Komunii św. na dłoń wiernego. Nie odmawia się Komunii świętej do ust, należy jednak zadbać, aby Komunia św. na rękę i do ust była udzielana w dwóch odrębnych miejscach, zaś w przypadku parafii pojedynczych najpierw pierwszym sposobem (na dłoń), a potem drugim.
  • Osoby starsze i chore, pozostające w grupie ryzyka zarażeniem oraz opiekujące się nimi, a także osoby obawiające się z uzasadnionych przyczyn zakażenia, nie są zobowiązane do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Zachęcamy jednocześnie te osoby do uczestnictwa we Mszach świętych, także w tygodniu, kiedy do kościoła przychodzi mniej osób, oraz do korzystania z dostępnych transmisji.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość.

Życzymy dobrze przeżytej niedzieli, opieki Matki Najświętszej i Bożego błogosławieństwa na rozpoczęty tydzień.