XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie rodziców dzieci z klas III w sprawie przygotowania do I Komunii św.
  2. Rozpoczął się w Kościele IX Tydzień Modlitw o Chrześcijańskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży. Będziemy polecać Bogu w modlitwie tych, którzy są przyszłością Kościoła i Narodu. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, która będzie połączona ze świętem św. Stanisława Kostki – patrona naszej Archidiecezji oraz dzieci i młodzieży, na Mszy św. o godz. 1130 uczniom z klas „O” i I poświęcimy tornistry i przybory szkolne, aby dobrze służyły zdobywaniu wiedzy.
  3. W piątek (13.IX.) zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na spotkanie rozpoczynające rok formacyjny. Zaczniemy uroczystą liturgią o godz. 1700 a po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa. Również w piątek o godz. 1900 pierwsze powakacyjne spotkanie wspólnoty Terezjańskie Apostolstwo Ufności. Serdecznie zapraszamy młodzież, należącą już do wspólnoty jak również nowe osoby. Spotkanie w sali na plebanii.
  4. W sobotę (14.IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dzień powszedni.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 1530 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Katecheza dla rodziców wyjątkowo w środę w przyszłym tygodniu o godz. 1745.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy trwającą trzy dni doroczną uroczystość adoracji Najświętszego Sakramentu, zwaną 40-godzinnym nabożeństwem”. To szczególny dla nas czas łaski i modlitwy. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do uczestnictwa oraz osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w niedzielę po każdej Mszy św. do czasu rozpoczęcia następnej. W poniedziałek i wtorek Msze św. z konferencjami o godz. 700, 1700 i 1900; wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pomiędzy Mszami św. Każdego dnia o godz. 1500 wspólna adoracja. Serdecznie zapraszamy
  7. W poniedziałek (16.IX.) o godz. 1900 rozpocznie się w naszej Parafii nowy cykl katechez dla narzeczonych. Ich ukończenie jest wymogiem formalnym przy zawieraniu małżeństwa. Polecamy uwadze zainteresowanych. Następny taki cykl dopiero na wiosnę.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom za kolejne wsparcie finansowe remontu naszego kościoła w ramach tacy inwestycyjnej z ubiegłej niedzieli. Dziękujemy także za ofiary imienne. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za osoby wspierające remont kościoła.
  9. Jest do nabycia prasa katolicka, w której m.in.: o pielgrzymce papieża Franciszka do Afryki, o religii w szkole, o bezpieczeństwie w więzieniach i w internecie, i inne. Jest także do nabycia nowy numer pisma dla dzieci „Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
  10. Wszystkim życzymy dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego oraz błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.