XXIV Niedziela Zwykła – 13. września 2020 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość pierwszokomunijna. Ze względu na obowiązujące wymagania zachowywania dystansu prosimy o wybieranie innych godzin Mszy św.
 2. Dzisiaj także w ramach X Tygodnia Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi” rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia. Szczególną modlitwą chcemy otoczyć dzieci i młodzież w święto ich patrona św. Stanisława Kostki – w najbliższy piątek. A w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie podręczników i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe przy kościele w ramach tacy inwestycyjnej. Zebrane zostało 8216 zł. Dziękujemy także za ofiary imienne. Ostatni ofiarodawcy wymienieni są na tablicy ogłoszeń. Wszystkie osoby wspierające remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Grób Pański w Jerozolimie.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 6. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (grupa kończąca przygotowania), zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Spotkanie bezpośrednio po mszy. Ks. Piotr prosi o powtórzenie materiałów z ostatniego spotkania.
 7. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 17.00.
 8. Nowy cykl katechez kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych rozpocznie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele – przypominamy o maseczkach, dystansie i stroju właściwym dla kościoła.
 9. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 17.45 w kościele.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii Świętej, w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30.
 11. W przyszłą niedzielę, poniedziałek i wtorek Parafialne Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu – tzw. „Nabożeństwo 40-godzinne”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej; dodatkowa Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00; o godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do osobistej modlitwy adoracyjnej.
 12. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny przebiegający pod hasłem Wspólnie brońmy rodziny odbędzie się 20 września 2020 roku w Warszawie. Rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Zamkowym i przejdzie Traktem Królewskim do Bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
 13. Urząd Miejski w Warce informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Samospisu należy dokonać we wrześniu 2020 r. poprzez wypełnienie elektronicznego formularza na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Miejskim w Warce.
 14. Kolejna edycja inicjatywy „Szlachetna Paczka” rozpoczyna swoją działalność. Aby włączyć się jako wolontariusz albo zgłosić osobę potrzebującą pomocy należy kontaktować się z liderem rejonu – Katarzyną Sosnowską. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

Życzymy daru Bożego pokoju na rozpoczynający się tydzień.