XXV Niedziela Zwykła – 20. września 2020 r.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie podręczników i przyborów szkolnych dzieci rozpoczynających naukę.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii Świętej, także dzisiaj po mszy św. o godz. 11.30.
  4. Od dziś po mszy św. o godz. 13.00 rozpoczynamy – trwające do wtorku – Parafialne Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu (tzw. „Nabożeństwo 40-godzinne”). Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej; dodatkowa Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00; o godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do osobistej modlitwy adoracyjnej.
  5. Dziękujemy za dar ołtarza od rodziców ostatniej grupy dzieci pierwszokomunijnych. Zostanie przeznaczony na zakup nowych ksiąg liturgicznych, szczególnie nowego wydania lekcjonarzy do czytań mszalnych. Nowe lekcjonarze wyróżnia uwspółcześniony język (tłumaczenie oparte jest na V wydaniu Biblii Tysiąclecia z roku 1999) oraz nowy porządek czytań mszalnych czyli tzw. nowe wydanie typiczne z 1981 r. (poprzednie z 1969 r., tłumaczenie – I wydanie BT 1965 r.).
  6. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 17.45. Katecheza będzie w kościele – przypominamy o maseczkach i obowiązującym dystansie.
  7. W przyszłą niedzielę, obchodzoną jako 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, w odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.
  8. Miłośnicy rowerów postanowili uczcić 100 lecie obrony niepodległości objeżdżając całą Archidiecezję Warszawską w 4 grupach. Dwie z nich rozpoczną rajd z parafii na Młocinach w Warszawie, a dwie z naszej parafii. Pierwszym punktem programu jest Msza św. o godz. 9.00. Informacje i zapisy: ks. Grzegorz Pakowski, tel. 694 702 176, e-mail: grzegorzpakowski@gmail.com, FB: bike&cross.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli o różnych formach współczesnego prześladowania chrześcijan, w Gościu Niedzielnym m. in. o mediach społecznościowych, jest jeszcze wrześniowy Mały Gość.

Życzymy pogodnego czasu świętowania dnia Pańskiego w gronie bliskich i Bożego błogosławieństwa.