XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018

1. Zaproszenie na Święto Niepodległości do Świątyni Opatrzności Bożej:

Umiłowani Diecezjanie! Zapraszam Was w niedzielę 11 listopada do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godz. 900 w obecności najwyższych władz państwowych zostanie odprawiona uroczysta Msza św., podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu. O godz. 1700 odbędzie się okolicznościowy koncert, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończy odmówienie Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności. Podniosły charakter tych uroczystości podkreśli także historyczna Świeca Niepodległości, zapalona tego dnia w Świątyni oraz jej miniatura zapalona w naszych domach o godz. 1918 na pamiątkę roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, jednocześnie prosząc o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

+ Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski”.

W tym uroczystym dniu również w naszej świątyni Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1300. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich, którym to co polskie, nie jest obojętne. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar wolności i prosić o pomyślność i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Po Mszy św. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zachęcamy również do wywieszenia narodowych flag na domach. Są jeszcze do nabycia repliki „Świecy Niepodległości” z jej historią i aktem dziękczynienia za wolność.

2. Wszystkim, którzy okazali modlitewną pamięć o swoich bliskich zmarłych i troskę o miejsca ich spoczynku. składamy wyrazy uznania i podzięki, prosząc przy tym, aby nie ograniczała się ona jedynie do dorocznej uroczystości.

Przypominamy, że Msze św. w intencji zmarłych, za których modlimy się w tegorocznych wypominkach, odprawiane są w każdy I piątek miesiąca o godz. 1700, a w każdą niedzielę modlimy się za nich przed Mszą św. o godz. 1300.

3. Dziś niedziela adoracyjna – I w miesiącu. Po Mszy św. o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czasie ostatniej akcji krwiodawstwa zgłosiło się 67 osób, spośród których 59 oddało 26,5 litra krwi. Dziękujemy za ten szczególny dar.

5. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kościół w ramach tacy inwestycyjnej jak również za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z minionego tygodnia na tablicach ogłoszeń. W każdej nowennie do Matki Bożej modlimy się za wspierających remont kościoła.

6. We wtorek (6.11) o godz. 1830 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (drugi rok).

7. Panu Bolkowi z Gąsek oraz ZUK-owi dziękujemy za kwiaty ofiarowane do dekoracji kościoła.

8. Organista naszej parafii – Pan Łukasz Łysoniewski – rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie do naszych domów poświęconych dziś przy parafialnym ołtarzu opłatków wigilijnych. Ofiary składane przy tej okazji są formą zapłaty za Jego całoroczną pracę w parafii. Pan Łukasz nie otrzymuje innej zapłaty jak tylko z tytułu posług i opłatka, dlatego byłoby nieuczciwością pozbawiane Go tej formy należności. Pan organista roznosi opłatki osobiście – nie korzysta z żadnych pomocników. Prosimy o życzliwe Jego przyjęcie.

9. Jest do nabycia prasa katolicka, w której m.in.: o Synodzie poświęconym młodzieży, o dobrej śmierci, o życiu zakonnym, o narodzinach wolności przed stu laty, o ekspansji antyklerykalizmu i wiele innych. Zachęcamy do lektury.

10. Wszystkim życzymy wiele łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego, podróżującym bezpiecznych powrotów do domów i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.