XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r. XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

  1. Zaproszenie Ks. Kard. Nycza na Święto Niepodległości do Świątyni Opatrzności Bożej: Umiłowani Diecezjanie! Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Boże, coś Polskę, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.                                                             † Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski
  2. Kościół obchodzi dziś XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Prawo do wolności religijnej łamane jest w 116 krajach. W tym roku wiodącym tematem jest sytuacja chrześcijan w Sudanie Południowym, gdzie 7 mln ludzi głoduje (61%), 3,5 mln nie ma dachu nad głową a większość dzieci nie uczęszcza do szkoły – za są zmuszane do działań zbrojnych. Przed kościołem zbierane są do puszki ofiary na pomoc mieszkańcom Sudanu Południowego.
  3. Jutro Święto Niepodległości – 101 rocznica jej odzyskania po 123 latach politycznego niebytu. Dziękujemy Bogu za dar upragnionej wolności, dziękujemy naszym przodkom i ich przywódcom za ofiarny trud i wytrwałość w dążeniu do jej odzyskania. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszej świątyni o godz. 1100. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich, którym to co polskie, nie jest obojętne. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za ten wspaniały dar i prosić o pomyślność i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny.
  4. W środę podczas Mszy św. o godz. 1800 Ks. Biskup Rafał Markowski udzieli sakramenty bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Pamiętajmy w modlitwie.
  5. W następną niedzielę o godz.1530 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców. Katecheza dla rodziców w następną środę (20.XI) o godz. 1740.
  6. Organista naszej Parafii – Pan Łukasz Łysoniewski – rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie do naszych domów poświęconych dziś przy ołtarzu opłatków wigilijnych. Ofiary składane przy tej okazji są formą zapłaty za Jego całoroczną pracę w parafii. Pan Łukasz nie otrzymuje innej zapłaty jak tylko z tytułu posług i opłatka, dlatego byłoby nieuczciwością pozbawiane Go tej formy należności. Pan organista roznosi opłatki osobiście – nie korzysta z żadnych pomocników. Prosimy o życzliwe Jego przyjęcie.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dziękujemy także za ofiary imienne. Lista ofiarodawców z ubiegłego tygodnia na tablicach ogłoszeń. Wszystkie osoby wspierające remont naszego kościoła obejmujemy modlitwą w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Jest do nabycia prasa katolicka, w której m.in: o święcie Niepodległości i o obliczach polskiego patriotyzmu, o współczesnych męczennikach, i wiele innych. Zachęcamy do lektury.
  9. Wszystkim życzymy wielu łask, dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże.